Florencia

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Rozloha: 102,41 km2
Počet obyvateľov: 370 702
Región: Toskánsko | Rozloha: 102,41 km2 | Počet obyvateľov: 370 702

Renesančné hlavné mesto Toskánska láka turistov z celého sveta a tí, ktorí ju ešte nevideli majú čo ľutovať.

Od 14.-16.storočia tu pôsobili významné osobnosti ako sú Leonardo da Vinci, Giovanni Boccaccio, Dante Alighieri, Raffaello, Michelangelo a ďalší, ktorí prispeli ku kráse mesta svojimi dielami.

Prehliadka Florencie

Kúsok od vlakového nádražia je postavený dominikánsky kostol Santa Maria Novella. V interiéri si prehliadnite fresku Najsvätejšej Trojice od maliara Masaccia alebo Život Jána Krstiteľa od Ghirlandaia. Chrám San Lorenzo na ulici Via Giglio ponúka bronzové kazateľne od Donatella. Od chrámu sa môžete vydáť k námestiu Piazza del Duomo, kde stoja dve najvýznamnejšie pamiatky mesta. Prvou z nich je dóm Santa Maria del Fiore – symbol Florencie, ktorého oranžová kopula dosahuje výšky 106m a po 464 schodoch sa Vám naskytne neuveriteľný výhľad. Druhou pamiatkou je románske Baptisterium San Giovanni, kde turisti obdivujú nádherné dvere od Andrea Pisana.

Na námestí Piazza San Firenze stojí bývalý mestský súd Bargello a dnes tu sídli Musea Nazionale, ktoré ukrýva obrovské zbierky renesančného umenia. Ďalej sa vydajte sa ku františkánskemu gotickému kostolu Santa Croce, kde sú pochovaní významní obyvatelia Florencie ako napríklad Michelangelo, Machiavelli, Galileo Galileo atď. Vpravo od hlavného oltára sa nachádza výzdoba Cappella Bardi s freskami znázorňujúce výjavy zo života sv. Františka. Kópia sochy Davida od Michelangela sa nachádza na námestí Piazza Signoria, originál je uložený v Akadémii krásnych umení. Taktiež sa tu nachádza gotická radnica Palazzo Vecchio s vežou Torre d'Arnolfo. Nezabudnite sa prejsť aj po najstaršom moste Florencie – Ponte Vecchio, ktorý bol postavený v roku 1345 a má 2 rady obchodíkov.

Niektorí „rýchli“ turisti stíhajú prejsť hlavné pamiatky aj za jeden deň, ale ak chcete spoznať všetky krásy tohto mesta do detailov, odporúča sa tu stráviť aspoň 4 dni.
Momenty

Florencia
  • 6
  • 0
katarinah

Určite sa oplatí navštíviť a obdivovať majstrovské diela umelcov ako Botticelli, Michelangelo, Leonardo da Vinci, ktoré sa nachádzajú v známych florentských múzeách, v prekrásnych kostoloch alebo voľne pri


Všetky momenty z mesta Florencia (1)
Lacne letenky
Potrebuješ sa niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Alebo máš super fotky z mesta Florencia?

Vytvor si profil a pridaj ich práve sem!Ak nemáš facebook, pokračuj na klasickú registráciu.

Hodnotenia a tipy


Lenaic 3/5

Florencia je veľmi špinavá. Je tam veľa bezdomovcov a čudných dotieravých predavačov.Tu som bol