Janov

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Rozloha: 243,60 km2
Počet obyvateľov: 608 154
Región: Ligúria | Rozloha: 243,60 km2 | Počet obyvateľov: 608 154

Janov (Genova) je hlavné mesto Ligúrie, kde sneh padá len 2 dni v roku. Janov leží uprostred riviéry a v minulosti bol významným prístavom. Najkrajší pohľad na mesto je keď priplávate loďou do prístavu. Uvidíte nádhernú scenériu v podobe naskladaných bielych domov stúpajúcich do svahu. Mesto je známe svojimi rybárskymi krčmami a tamojšou špecialitkou „foccaccia“, ktorú ponúkajú aj so syrom.

Prehliadka Janova

Začíname na námestí Largo Fucine, kde stojí divadlo Carlo Felice. Odtiaľ zamierime ulicou Via Dante k námestiu Piaza Dante, kde uvidíte rodný dom Kryštofa Kolumbusa. Prejdeme k ďalšiemu námestiu, Piazza Matteott, tu sa nachádza Dóžecí palác, za týmto palácom zabočíme vpravo, kde stojí krásny kostol San Matteo.

Ulicou Via San Lorenzo pokračujeme smerom k palácu Palazzo San Giorgio a hneď vedľa nej stojí obchodná burza zo 16.storočia. Z tohto miesto vidíme 117metrov vysoký maják Lanterna. Máte možnosť navštíviť aj akvárium Acquario di Genova, ktoré je druhé najväčšie svojho druhu v Európe spolu s 5000 živočíchmi. Odporúčame!

Ďalej prejdeme ulicou Via Balbi, na ktorej stojí neprehliadnuteľný kráľovský palác Palazzo Reale, kde sídli Galéria královského paláca. S mapou v ruke sa dostaneme na ulicu Via Garibaldi, ktorá je preplnená krásnymi palácmi a domami. Za zmienku stoja aj múzea Museo di E.Chiossone (východoázijské umenie) i Múzeum ligurskej architektúry a sochárstva.

Jeden z najstarších kostolov Janova – kostol Santa Maria di Castello – sa nachádza v juhozápadnej časti starého mesta a je k nemu pristavaný kláštor so záhradami. O kúsok vedľa sa týči monumentálna veža Torre degli Embriaci dosahujúca 41m.

Janov taktiež obkolesujú hradby, z ktorých sa dodnes väčšina zachovala a dajú sa prejsť pešo alebo dokonca na bicykli, čo určite príjemne obmení Váš peší výlet.Lacne letenky
Potrebuješ sa niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Alebo máš super fotky z mesta Janov?

Vytvor si profil a pridaj ich práve sem!Ak nemáš facebook, pokračuj na klasickú registráciu.
Tu som bol

Navštívili