Miláno

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Rozloha: 181,76 km2
Počet obyvateľov: 1 342 337
Región: Lombardsko | Rozloha: 181,76 km2 | Počet obyvateľov: 1 342 337

Talianska metropola, ktorá rozmanitosťou svojej architektúry pôsobí, nazvime to, na prvý pohľad zvláštne, ale na druhej strane, Miláno má svoj vlastný štýl a charakter. Neodmysliteľná súčasť dňa ukecaných, štýlovo oblečených, ambicióznych obyvateľov sú aperitivi a drinky po práci. Niektorí to nazývajú aj druh umenia, ktoré, pre nás Európanov, je veľmi vzdialené.

Prehliadka Milána

Väčšina turistov začína svoju prehliadku mesta na námesti Piazza del Duomo, kde stojí Milánsky dóm, najväčšia gotická stavba Talianska.

Južným smerom od dómu sa dostaneme k novoklasickému kráľovskému palácu – Palazzo Reale. Súčasťou tohto komplexu je aj chrám San Gottardo in Corte, kde si môžeme prezrieť rôzne sochy, obrazy aj pôvodnú apsidu zo 14.storočia. Počas 2.sv.vojny boli interiéry zničené a dodnes jedna sála zostala neopravená ako pripomienka hrozného ničenia.

Palác Palazzo dei Giureconsulti, Palazzo della Ragione a bývalá mestská radnica nachádzajúce sa na jednom mieste stoja taktiež za návštevu.

Keď sa vrátite späť na námestie Piazza Duomo zamierte ku zasklenenej galérii Viktora Emanuela. Je to nákupná pasáž, kde sú rôzne obchody, reštaurácie, kníhkupectvá, kaviarne a podobne. Je vyzdobená 8 mozaikami, ktoré predstavujú svetadiely Európu, Afriku, Ameriku a Áziu a štyri obory ľudského snaženia umenie, veda, hospodárstvo a priemysel. Galériou sa dostaneme na známe námestie Piazza della Scala, kde stojí najväčšie a najslávnejšie talianské divadlo La Scala. Je to miesto, kde sa človek môže nechať ovládnuť snívaním.

Severozápadne od zámockého komplexu Castello Sforzesco sa môžeme prejsť po veľkom parku, kde sa nachádza výstavný palác Palazzo del' Arte, novoklasický štadión Arena Civica, mierový oblúk Arco della Pace a taktiež akvárium s exotickými rybami, čo sa bude páčiť najmä deťom.Milánsky dóm

Milánsky dóm (Milánska katedrála), ktorý sa nájdete na námestí Piazza del Duomo, je najväčšia gotická stavba Talianska. Dóm je...

Obrazáreň Pinacoteca di Brera

Galéria je tvorená 38 miestnosťami, kde sa nachádzajú známe diela maliarov Tintoretta, El Greca, Raffaela, van Dycka. ...
Momenty

Milánsky dóm
  • 314
  • 2
NikolS

Môj pozdrav Duomu :) Na Miláne ma zaujalo viac umenie a pamiatky ako butiky a nakupovanie, na ktoré Miláno často láka :)


Všetky momenty z mesta Miláno (1)

Surf camp Azores

Surf camp Azores

Potrebuješ sa niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Alebo máš super fotky z mesta Miláno?

Vytvor si profil a pridaj ich práve sem!Ak nemáš facebook, pokračuj na klasickú registráciu.
Tu som bol