Neapol

Navštívil/a som
Pridať hodnotenie

Rozloha: 117,27 km2
Počet obyvateľov: 959 574
Región: Kampánia | Rozloha: 117,27 km2 | Počet obyvateľov: 959 574

Neapol, centrum kultúry, biznisu, hudby ale aj kulinárstva a taktiež hlavné mesto Kampánie, ktoré svojou unikátnosťou priťahuje každým rokom čoraz viac turistov.

A naozaj je tu čo obdivovať, je to doslova raj pre oči. Historické centrum, najkrajšia vôňa a chuť pizze i univerzity nie sú jediné atraktívne veci tejto oblasti. Neapol ponúka aj výlety do neďalekých ostrovov Procida, Ischia a Capri, ktoré stoja zato, zaujímavý je výlet na sopku Vezuv ale aj do iných menej známych, ale zato menej preplnených mestečiek a dedín.

Určite tu nestačí pobudnúť deň alebo dva, ak chcete požnať všetky krásy Neapolu, ktorý toho ponúka naozaj veľa.

V centre sa nachádza veľká bazilika Dóm San Gennaro, ktorá Vás očarí svojou nádhernou výzdobou. Uvidíte tu aj hrad Castel Nuovo, divadlo Teatro San Carlo, galériu Gallerie Umberto, neapolské hrady aj množstvo rôznych múzeí.

Najznámejšia ulica a zároveň ulica plná života je Via Tribunali, ktorú lemujú historické budovy. O ulicu ďalej uvidíte jezuitský kostol Gesú Nuovo, ktorý je charakteristický najmä svojou nezvyčajnou fasádou.

Pre Neapol je taktiež typické to, že celé mesto akoby dýchalo orientálnym svetom, ktorý najviac pocítite v Španielskej štvrti, kde vysoko nad chodníkmi rozvoniava čerstvo opraté oblečenie, a už len predstava, že si budete romanticky vykračovať v úzkych uličkách veľkomesta Vás určite zaujme.

Pre milovníkov hradov Neapol neponúka len spomínaný hrad Castel Nuovo, ale i iné hrady, napr. Hrad Sv.Eliáša alebo Hrad Kapuánov.
Momenty

Neapol
  • 207
  • 1
kare

Bazilika svätého Františka z Pauly


Všetky momenty z mesta Neapol (1)

Surf camp Azores

Surf camp Azores

Potrebuješ sa niečo opýtať ostatných cestovateľov?

Alebo máš super fotky z mesta Neapol?

Vytvor si profil a pridaj ich práve sem!Ak nemáš facebook, pokračuj na klasickú registráciu.
Tu som bol

Navštívili