Turín

Tu som bol

Rozloha: 130,17 km2
Počet obyvateľov: 910 188
Región: Piemont | Rozloha: 130,17 km2 | Počet obyvateľov: 910 188

Mesto leží v západnej časti Pádskej nížine na úpätí Álp. Turín je hlavné mesto regiónu a taktiež aj priemyselné a kultúrne centrum Piemontu, ale i celého Talianska. V 19. storočí bolo dokonca na istú dobu aj hlavným mestom Talianskeho kráľovstva. Fiat, turínske noviny, kontroverzné Turínske plátno, káva Lavazza, čokoláda Ferrero Rocher, Nutella, futbalový klub Juventus a FC Turín, Tic Tac a mnoho ďalších známych vecí sa spája práve s týmto provinčným mestom.

Prehliadka Turína

Prehliadku historicky nabitého centra odštartujeme na námestí Piazza San Carlo, alebo inak „Turínsky salón“, kde sa nachádza komplex barokových stavieb. Určite nezabudnite navštíviť kostoly San Carlo a Santa Cristina a prejdete sa aj obchodnou pasážou Galleria San Federico. Nenechajte si ujsť taktiež prezretie známych múzeí ako sú Egyptské múzeum, ktoré patrí medzi najväčšie svojho druhu na svete, či Automobilové múzeum, kde na Vás čakájú designy množstva automobilov.

Smerom na sever sa dostanete na hlavné mestské námestie Piazza Castello, kde stojí palác Madama, ktorý stojí na základoch rímskej brány.

Najkrajší zážitok z mesta si určite zoberiete z vrcholu veže Mole Antonelliana, 167m vysokej stavby. Naskytne sa Vám očarujúci, panoramatický pohľad na celé mesto. Dokonca si vo veži môžete prezrieť filmové múzeum Museo Nazionale del Cinema.

Kráľovský palác Palazzo Reale ponúka okrem zdobených komnát aj zbrojnicu Armeria Reale, ktorá je zaujímavá vďaka jej množstvu zbierok zbraní a brnení.

Kaplnka sv. Rúcha skrýva jeden z najvýznamnejších talianskych relikvií, plátno, ktoré údajne zahaľovalo telo Ježiša Krista. Schránka s týmto rúchom sa nachádza na oltári v spomínanej kaplnke.Tu som bol

Ubytovanie

Najlepšiu cenu ubytovania nájdete na booking.com.

Kedy cestujete?
Neďaleké miesta

Počasie
Dnes weather
Pon Jasno
Ut Jasno
Str Slabý dážd
Štv Slabý dážd
Pia Jasno 14°
So Slabý dážd 14°
Ne Jemné sneženie 13°