Doprava do Talianska a v Taliansku

Doprava do Talianska a v Taliansku

Doprava autom

Väčšina turistov prichádza do krajiny autom a využíva alpské priesmyky ako sú Brennerský, Bolzano, Trento, Wurzenpass, Lugano, alebo most pod Mont Blancom (z FR). Taliansko ponúka veľkú sieť diaľnic, rýchlostných ciest a ciest, ktoré sú väčšinou spoplatnené mýtom. Taktiež si so sebou musíte vziať zelenú kartu – doklad o tom, že vozidlo má zákonné poistenie a tiež doklad – medzinárodný vodičský preukaz.

Nevýhodou cestovania autom je drahý benzín, tvoriace sa kolóny, málo miesta na parkovanie (hlavne vo veľkých mestách) a hrozný spôsob jazdy miestnych obyvateľov.

Doprava lietadlom

Pravidelné spoje do Talianska sú z Viedne, ale taktiež aj z Bratislavy. Do Ríma trvá cesta necelé 2 hodiny.

Doprava vlakom

Najvýhodnejšie a priame spoje sú z Viedne a cesta vlakom sa oplatí hlavne keď si uplatníte nejakú zľavu (Inter Rail Global, Eurodomino,..) alebo kúpite časové lístky.

Doprava autobusom

Doprava autobusom je cenovo prístupnejša ako vlakom, i keď železničná sieť je dosť hustá. Z Bratislavy trvá cesta od 10 do 20 hodín, záleží na aké miesto ste sa vybrali. Cestovné kancelárie majú obrovskú ponuku, a autobusy vypravujú niekoľkokrát do týždňa.

Mestská hromadná doprava v Taliansku

Vo väčšine talianskych miest sú autobusy, ktoré sú najviac používané v mestách. Vo väčších mestách ako sú Rím, Miláno je výhodné použiť metro, ktoré je rýchlejšie. Ak ste v jednom meste dlhšiu dobu, kúpte si jedno, trojdňové, týždňové alebo mesačné lístky, ušetríte tým peniaze.

Prenájom auta

Cenovo dosť náročný, ale keď chcete aspoň trochu ušetriť zabookujte si letenku aj s požičaním si auta, ktoré Vám pristavia na letisku. Minimálny vek na požičanie je 21rokov, a väčšinou sa platí týždenný poplatok.

Taxi

Ak si objednáte taxi po telefóne, taxameter začne bežať po ukončení hovoru. Najlepšie je odchytiť si taxík na stanovišti, samozrejme dá sa aj mávnutím rukou na ulici. Odporúčame si dohodnúť cenu vopred.


Lacné letenky
1. Vytvorte si profil

Získate tým domov pre všetky Vaše cestovateľské zážitky a stanete sa členom cestovateľskej komunity- ZAREGISTRUJTE SA

2. Uložte si zážitky

Pridajte si na svoj profil vlastné fotoalbumy, fotomomenty, napíšte článok, či recenziu z ciest. Všetok obsah u nás môžete združiť pod jednu strechu - vytvorte si u nás VÝLET!.

3. Zdieľajte a diskutujte

Vytvorený výlet zdieľajte vašim priateľom a podeľte sa tak jednoducho o všetky cestovateľské zážitky. Zapojte sa tiež do diskusie s ostatnými cestovateľmi.